Дисципліни

Дисципліни що викладаються на кафедрі

 

Кафедра деревооброблювальних технологій і системотехніки лісового комплексу

Кафедра деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка входить до складу навчально-наукового інституту технічного сервісу ХНТУСГ, її засновано 5 грудня 2003 року.

 Suscka_A.jpg
           Завідувач кафедри – канд. екон. наук, доцент
Суска Анастасія Анатоліївна.

 

 

 

                               

  

Кафедра є випускаючою за спеціальностями: 

 

 

 

 

Будівництво та цивільна інженерія  

Лісове господарство  

    За спеціалізаціями 

        - лісове господарство  

        - лісова інженерія  

Деревообробні та меблеві технології  

    За спеціалізаціями 

         - деревооброблювальні технології  

         - дизайн, конструювання і технології меблів та дерев'яного домобудування  

Галузеве машинобудування  

    За спеціалізаціею

    - машини та обладнання деревообробних підприємств, садово-паркових і лісових господарств

Обновлено (26.03.2018 13:32)

 

Вітаємо Альбовську Юлію

 

 

Білоруському державному технологічному університеті відбувся міжнародний конкурс дипломних робіт і проектів випускників 2016 року серед вищих навчальних закладів лісового профілю країн СНД за спеціальностями "Лесоінженерна справа", "Технологія деревообробних виробництв" і "Машини і обладнання лісового комплексу". Випускниця ННІ Технічного сервісу ХНТУСГ Альбовська Юлія нагороджена Дипломом І ступеню міжнародного конкурсу. Керівник – доцент кафедри ДТСЛК Градиський Ю.О. Поздоровляємо і бажаємо подальших успіхів !

 

Обновлено (18.05.2017 10:30)

 

Склад кафедри

В 2003 році з ініціативи ректорату університету та особисто декана факультету технічного сервісу проф.. Науменко О.А. було ухвалене рішення про відкриття нової спеціальності машинобудівного напрямку - обладнання лісового комплексу.

Перший набір студентів за цією спеціальністю відбувся в 2003 році; а наприкінці 2003 р. була створена кафедра обладнання лісового комплексу. Значну допомогу в цьому надали колективи кафедри ремонту машин і кафедри механізації тваринницьких ферм під керівництвом, відповідно, професора Сідашенко А.І. та професора Бойко І.Г. Завідувачем кафедри був призначений доцент Овсянніиков С.І.; Першими викладачами кафедри були ст. науковий співробітник докт. біол. наук Бадалов П.П., канд. с.-г. наук Чаплигін Є.М., Курпік В.В.

В 2006 році відбувся перший випуск спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу», а в 2008 році розпочалось навчання студентів за спеціальністю «Технологія деревообробки».

В 2006 році кафедра ініціювала проведення Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу». З часом тематика олімпіади розширилась, до її проведення долучились і майбутні деревообробники. Наказами Міністерства освіти і науки України ХНТУСГ багаторазово призначався базовим закладом з проведення ІІ етапу таких олімпіад.

Навчально-дослідницька лабораторія деревооброблювальних технологій кафедри оснащена сучасними деревообробними верстатами. На оглядовій площадці представлені зразки лісогосподарських машин. Також кафедра оснащена міні-технікою (мотоблоки з відповідним оснащенням) і бензомоторним інструментом.

В комп'ютерному класі здійснюється навчання роботі з системами автоматизованого проектування та технологічної підготовки виробництва.

Кафедра співпрацює з багатьма установами та підприємствами, серед яких – Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, ТОВ «Центр «Технології деревообробки», ВКІ «Лана».

Окрім екскурсій на виробничі підприємства, надзвичайно пізнавальними є й екскурсії на профільні виставки, зокрема – виставку LISDEREVMASH (м. Київ). В 2017 р. відбулась поїздка на Міжнародну галузеву виставку Ligna-2017 (м. Ганновер, Німеччина) та завод Wood-Mizer (м. Коло, Польща).

Вже традиційними стали й експедиції з дерев’яного домобудування Прикарпаття та Закарпаття, під час яких студенти мають змогу спостерігати спорудження будівель за різними технологіями, побувати на підприємствах з виготовлення елементів будівель, ознайомитись з самобутньою культурою краю та помилуватися чудовими краєвидами Карпат.

Численні закордонні зв’язки університету дають студентам змогу проходити стажування та практику в країнах Європи, США, Канаді, Австралії..

Наполеглива робота викладачів кафедри здобула належну оцінку. Доцент Чаплигін Є.М. і ст. викладач Сагайдачна Т.М. нагороджені Почесними знаками «Відмінник освіти» і Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, а доцент Шевченко С.А. - Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

В 2015 році кафедру очолив доцент Автухов А.К., а з грудня 2016 року завідувачем кафедри є канд. екон. наук, член-кореспондент Академії економічних наук України Суска А.А.

В 2016 - 2017 роках на кафедрі розпочалось навчання студентів за спеціальностями «Лісове господарство» та «Будівництво та цивільна інженерія».

З 2016 року конференції, які проводяться кафедрою, відбуваються із застосуванням Internet-технологій. Видаються тематичні Вісники ХНТУСГ ім. П.Василенка «Деревооброблювальні технології та системотехніка лісового комплексу».

Основні напрямки наукової роботи кафедри: лісова меліорація, економічні моделі розвитку підприємств лісового господарства та оцінка економічного потенціалу використання лісових ресурсів, озеленення урбанізованих територій, технологія лісопиляння, будівельні композиційні матеріали із використанням деревини, тертя та зношування в машинах, технічне діагностування машин.

 

Обновлено (30.08.2018 10:53)

 
Еще статьи...
Оголошення

 

веркуін5кргон6о65гн56р7у6оц456456орцуек 

Центр дистанційного навчання

Сторінка на Facebook

Сторінка в Google+

Red-signin Google base 44dp

Адрес
Харьков 61111
пр. Юбилейный ,65-Г
тел. (0572) 62-21-25, 
E-mail:  kafdtslk@gmail.com
             kafolk@bigmir.net
Пошук
Google+