Відвідування Ганноверської спеціалізованної виставки делегацією кафедри ДТСЛК
Викладацько-студентська делегація кафедри «Деревооброблювальні технології та системотехніка лісового комплексу» Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка відвідала найбільшу у світі спеціалізовану виставку обладнання та технологій для лісової і деревообробної промисловості LIGNA 2017, яка відбулась з 22 по 26 травня 2017 року в місті Ганновер (Німеччина).
Рисунок 1 – Доцент Літовка С.В. і студентка Волошина Аліна у виставковому залі лісопильного виробництва
Виставка LIGNA проводиться з 1975 року раз на два роки і є основним інформаційним джерелом для фахівців деревообробної промисловості та лісового комплексу. На 22-й виставці LIGNA 2017 свою продукцію демонстрували учасники з 49 країн світу, переважно з Німеччини, Італії, США, Індії, Польщі, Аргентини, Фінляндії, Австрії, Норвегії, Японії, Канади.
Делегація кафедри «Деревооброблювальні технології та системотехніка лісового комплексу» ознайомилась з новітніми технологіями лісозаготівлі, деревообробним обладнанням, інструментами та інноваціям в області сушіння і збереження деревини. Додатково були представлені технології автоматизації та оптимізації виробництв. Чільне місце на виставці займали технології біоенергетики в лісовій промисловості, починаючи від вирощування біомаси і завершаючи енергозберігаючими інноваціями.
У виставці LIGNA брали участь більш ніж 1500 експонентів на загальній площі 129000 кв.м. Виставку відвідали близько 93000 фахівців деревообробної галузі.
Було представлено 7 тематичних розділів в 17 павільйонах:
1. Лісогосподарські технології: машини, транспортні засоби, прилади і технології; інформаційні системи, транспортні засоби, складські системи і логістика.
а) б)
в) г)
Рисунок 2 – Відкритий майданчик лісозаготівельних машин: форвардер а); харвестер б); піднімач в); навантажувач г)
2. Лісопильне виробництво: машини і технологічні установки для виробництва пиломатеріалів; системи оптимізації оброблення кругляка.
а) б)
в) г)
Рисунок 3 – Лісопильні рами а), б); зображення мультісенсорного сканера в); виставкова презентація круглих пилок г)
3. Технології обробки для широкого спектра матеріалів: від масивної деревини, панельних виробів і пластмас до композитних матеріалів: машини та обладнання для переробки масивної деревини; утилізація відходів і залишків деревообробки; системи сушіння пиломатеріалів; машини, установки та інструмент для виробництва деревних матеріалів і шпона; верстати, прилади та інструмент для столярного ремесла.
а) б)
в) г)
Рисунок 4 – Роботизовані укладальники а); подавальник крайки б); сушильна камера в); обладнання для обробки шпона г)
4. Меблеве виробництво: машини, установки та пристрої для промислового виробництва меблів; засоби автоматизації технологічних процесів; виробництво дерев'яних панелей.
а) б)
в) г)
Рисунок 5 – Форматно-розкрійний верстат а); глобус-головоломка б); крайко-личкувальний верстат в); фрезерний верстат г)
5. Біоенергія деревини: машини та обладнання для виробництва пелет, брикетів; установки для виробництва технологічної тріски.
а) б) в)
Рисунок 6 – Обладнання для виробництва пелет а); пелети б); верстат для виробництва технологічної тріски в)
6. Технології обробки поверхні: машини та обладнання для всіх видів шліфування і полірування, плівкового покриття, обгортання профілю, цифрового і прямого друку для обробки широкого асортименту матеріалів, зокрема масивної деревини, відновленої деревини та композитів.
а) б)
в) г)
Рисунок 7 – Комплекс для нанесення покриття а); прямий друк на дошці б); вакуумний прес в); обладнання для ламінування г)
7. Елементи машин і технології автоматизації: програмне забезпечення для автоматизації, інтеграції та автоматизації даних.
а) б)
Рисунок 8 – Елементи композитних матеріалів в деревообробці а); презентація програмного забезпечення для побудови фасадів б)
За результатами цієї поїздки, яка дала змогу визначити світові тенденції розвитку лісового комплексу та деревообробки, коригуватимуться навчальні плани і програми дисциплін.
Висловлюємо щиру вдячність керівництву ТОВ «МОСТ-Україна», Українській асоціації деревообробного обладнання та ТОВ «Центр «Технології деревообробки» за організацію, проведення та допомогу в поїздці делегації кафедри «Деревооброблювальні технології та системотехніка лісового комплексу» на спеціалізовану виставку обладнання та технологій для лісової і деревообробної промисловості LIGNA 2017.
P.S. Інформаційно-видавничій дім «Центрінформ» висвітлює поїздку делегації кафедри ДТСЛК на виставку Ligna-2017 на сайті.
Обновлено (11.07.2017 09:14)